Протидія та попередження булінгу

 


 

УКРАЇНА

ЧЕРЕШЕНСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

ВИЖНИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ   РАДИ

ВИЖНИЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ   ОБЛАСТІ

 

 

НАКАЗ

02.03.2021 р                                                                                                      22

Про запобігання булінгу в закладі
дошкільної освіти

 

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про місцеві державні адміністрації», статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 19.08.2014 № 564/836/945/577, Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047, листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу»  та з метою попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладах освіти,

НАКАЗУЮ:

1. Призначити  Малиш Анну Іллівну. сестру медичну  закладу, уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб.

2.1. Постійно забезпечувати соціально-психологічний супровід (патронаж) здобувачів освіти, постраждалих від жорстокого поводження чи боулінгу.
        2.2. Вчасно повідомляти уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей  Вижницької міської ради про випадки булінгу.
       2.3. Довести до відома здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу щодо їх обов'язку повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
      3. Вихователям закладу дошкільної освіти нести персональну відповідальність за дотриманням законодавства про захист суспільної моралі, попередження випадків жорстокості та насильства серед неповнолітніх, активізувати діяльність, спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моралі у дітей.
      4. До 20.04.2021 року внести у посадові інструкції усіх педагогічних працівників розділ щодо обов'язку запобігати насильству (булінгу) проти дітей, у тому числі з боку дітей, вчасно виявляти випадки булінгу та вживати невідкладних заходів реагування (додаток 1).
    
5. Затвердити план заходів щодо запобігання та протидії булінгу закладу дошкільної освіти на 2021 рік (додаток 2).
     6. До 25.03.2021 року провести інструктаж для всіх працівників закладу освіти, в ході якого висвітлити питання: правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти; план заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); інформацію про уповноважену особу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб; процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо); телефони довіри.
     7. Завідуючому  господарством
  Полезнюку М.М..  щотижня здійснювати перевірку приміщень, території закладу освіти з метою виявити місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу..
   
8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою

 

 

 Директор  ЗДО                                 Наталія КОРДЯК

З наказом ознайомлені                     А.І.Малиш

                                                            М.М.Полезнюк

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 до наказу № 36 від 02.03.2021 року

 

 

Заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства

 

 

1. У виявленні фактів домашнього насильства має значення спостережливість педагогічних працівників закладу освіти, їх уважне ставлення до учасників освітнього процесу і здатність вчасно помітити симптоми неблагополуччя в поведінці та настрої дітей.

 

2. У разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на домашнє насильство, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини, працівник зобов’язаний передати уповноваженій особі закладу освіти, а у разі її відсутності - безпосередньо керівникові закладу освіти  інформацію про дитину з метою планування подальших дій щодо заходів для надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2
до наказу № 36 від 02.03.2021 року

 

ІНФОРМАЦІЙНО – ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ

 

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу ЗДО

 

1.Вивчити законодавчі документи протидії цькуванню

2. Обговорення питання про дії булінгу на педраді та  загальних батьківських зборах ЗДО.

2.Засіданні методичного обєднання «Протидія булінгу у дитячому колективі».

3.Памятка «Маркери булінгу».

4. Поради  «Як допомогти дітям упоратись з булінгом»

5.Круглий стіл «Безпечний дитсадок.Маски булінгу».

        

Формування навичок дружніх стосунків здобувачів освіти

1. Під час проведення ранкових зустрічей формувати навички дружніх стосунків.

2.Створення морально-безпечного освітнього простору,формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході спілкування ,занять,прогулянок та ігрової діяльності.

3.Перегляд мульт-кінострічок відповідної спрямованості.

4. Проведення тижня «Стоп булінгу».

5.Проведення «Тиждень дитячих мрій та добрих справ».

Психологічний супровід

1. Створення бази інструментарію для діагностування рівня напруги,тривожності в дитчих колективах.

2.Спостереження за поведінкою здобувачів освіти.

3.Анкетування вихователів.

4.Профілактично-просвітницька,корекційно-розвивальна робота.

Робота з батьками

1.Психологічні консультації «Протидія цькуванню в дитячому колективі.

2.Булінг від «А» до «Я».

3.СТОП насильству у сім’ї.

4.Тренінг «Як навчити дітей безпеці в Інтернеті».

5.Інформаційна робота через вайбер.

 

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти

 

 

1.Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

 

2.Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

 

3.Здобувач освіти, який став свідком булінгу, зобов’язаний повідомити про це вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .

 

4.Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

 

5.Керівникзакладу освіти має розглянути звернення.

 

6.Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

 

7.Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту

 вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

 

8.Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

 

9.Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда -Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

 Керівник закладу освіти  має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар